Відділ освіти Ізяславської районної державної адміністрації Хмельницької області

Додаткові заходи з посиленої імунізації проти кору

В Україні протягом останнього періоду значно збільшилася кількість хворих на кір. На виконання додаткових заходів з посиленої імунізації проти кору відділом освіти, молоді та спорту було ініційовано позапланову нараду спільно з КНП «Ізяславський центр первинної медико-санітарної допомоги» та Ізяславським міжрайонним відділом ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» для медичних працівників та керівників закладів дошкільної та загальної середньої освіти району, яка відбулася 10 травня 2019 року. Перед присутніми виступили завідувач відділення епідеміологічних досліджень, лікар-епідеміолог Ізяславського міжрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Олександрівна Заморська, заступник головного лікаря Ізяславського ЦПМСД  з охорони дитинства та материнства Лідія Зігмунтівна Демянчук та головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Володимирівна Крюкова.

Виступаючими було наголошено, що в Україні зростає захворюваність на кір. Найбільше на кір хворіють якраз у тих областях, де рівень охоплення плановою вакцинацією найменший. Найчастіше хворіють діти 5–9 років, які не отримали другу дозу КПК вчасно, через що у них не сформувався імунітет до хвороби. Кір – дуже заразне вірусне захворювання. Вірус швидко розповсюджується повітряно-крапельним шляхом. Джерелом зараження є хвора людина. Якщо людина не хворіла на кір і не була щеплена від цієї інфекції, то після контакту з хворим зараження відбувається практично в 100% випадків. Вірус кору відрізняється дуже високою летючістю, може поширюватися по вентиляційних трубах і шахтах ліфтів. Вхідні ворота інфекції – верхні  дихальні шляхи, де вірус розмножується і проникає в кров. Кров'ю вірус розноситься по різних органах, вражаючи мигдалини, печінку, легені, кістковий мозок.

Інфекція кору небезпечна ускладненнями та може призвести до пневмонії, вушних інфекцій і запалення головного мозку, а це може спричинити інвалідність та навіть смерть.

Щеплення – єдиний надійний спосіб захисту від кору. Щеплення проводяться відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень. Вакцинація проти кору здійснюється у віці 12 місяців, ревакцинація – перед школою в 6 років. Дорослим щеплення проводяться у віці до 35 років, не щепленим раніше, які не мають відомостей про щеплення проти кору і не хворіли на кір раніше.

За епідемічними показаннями вакцинуються контактні особи з осередком захворювання у віці від 1 року до 35 років, які не хворіли та які не щеплені і не мають відомостей про профілактичні  щеплення проти кору, одноразово щеплені.

Шановні батьки! Вакцинуйте дітей за календарем щеплень. Надолужте щеплення якомога скоріше, якщо пропустили планову вакцинацію. Усі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику – військові, учасники ООС, студенти, освітяни і медики можуть безоплатно вакцинуватись за календарем і надолужити пропущені щеплення. Вважається, що запорука подолання кору – ситуація, за якої вакциновані близько 95% населення країни. Після досягнення цього показника формується "колективний імунітет", розповсюдження хвороби стає малоймовірним. Здоров'я вашої дитини у ваших руках!« повернутися до списку новин