Харчування школярів

Дата: 21.10.2019 13:07

Харчові звички, що формуються у дитинстві, зберігаються і в дорослому віці. Достатня кількість поживних речовин і правильна культура харчування вбережуть дитину від численних хвороб та зроблять її бадьорішою і уважнішою. Загальна кількість учнів, які повністю відмовляються від сніданку протягом навчання збільшується майже втричі – з 5,9% у 10-річних до 17,2% у 17-річних підлітків. У раціоні харчування школярів з’являється більше фаст-фуду, некорисних снеків та солодощів.

Фахівці Центру громадського здоров'я України підготували інформацію щодо здорового харчування дітей та надає поради батькам, як зробити харчування дитини збалансованим та саме які продукти повинні входити до щоденного корисного раціону. Ось кілька порад, які допоможуть скласти здорове меню:

• акцентуйте увагу на овочах і бобових - вони складають майже половину об'єму денного раціону;
  • стежте, щоби дитина щодня вживала фрукти та ягоди (близько 1/6 від об'єму денного раціону)
  • включайте молочні та кисломолочні продукти;
  • у невеликих порціях вживайте цільнозернові продукти, насіння та горіхи;
  • упродовж тижня готуйте рибу ( три і більше разів на тиждень) та м’ясо (переважно птиці і кролика), всього тваринні білкові продукти складають 1/6 від об'єму денного раціону;
  • мінімізуйте кількість солі та цукру:

Сіль :

• для дітей 2-3 г на добу;
  • для підлітків менше 5 г на добу;

Цукор:

• 25-50 г на добу враховуючи фруктові цукри, які вживаються разом із фруктами;
  • використовуйте корисні натуральні,
    тобто, нерафіновані олії (оливкова, кукурудзяна, лляна, гарбузова, горіхова);

Стежте за водним балансом школяра: дитина має отримувати достатньо рідини і пити не за графіком, а орієнтуючись на відчуття спраги, але не менше 5-8 склянок чистої питної води щодня для дітей шкільного віку. Пам'ятайте, що сік, компот, морс, солодкій чай, кава, какао не заміняють чисту питну воду!

Детальніше як здорове харчування та фізична активність впливають на якість життя читайте на сайті #ЦГЗhttps://bit.ly/2G5DbWL

за матеріалами сайту Центру Громадського здоровя МОЗ України