КОЗАК-СІЧ-FEST-2019

Дата: 15.10.2019 13:27

В історії нашої Батьківщини є багато подій, які засвідчують мужність, героїзм, відданість та любов українського народу до рідної землі.

14 жовтня – важлива дата, вона поєднує в собі свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День утворення Української Повстанської Армії, а віднедавна й День захисника України. Головною ідеєю свята є виявлення поваги та шани захисникам нашої держави, її суверенітету й територіальної цілісності, популяризація історії українських військових звитяг, гідне вшанування борців за незалежність України.

Саме тому напередодні цієї визначної дати за ініціативи Великорадогощанського Січового Товариства 11 жовтня було проведено  патріотичний фестиваль для школярів «КОЗАК-СІЧ-FEST-2019».

До участі у фестивалі долучилися  колективи Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст., М’якотівської ЗОШ І-ІІІ ст., Кунівської ЗОШ І-ІІІ ст., Плужненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» ім.Р.Й.Бортника, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім.О.Онищука, гімназія» з Ізяславського району, колектив Ленковецької ЗОШ І-ІІІ ст. Ленковецької ОТГ Шепетівського району, делегація Шепетівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3.

На фестиваль також завітали: перший заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Павло Ковальчук, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ростислав Конончук, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук, завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Руслан Будішевський, сільський голова Плужненської ОТГ Віктор Максимчук, заслужений працівник сільського господарства України Анатолій Матвійчук, благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Православної Церкви України митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук, настоятель місцевого свято-Михайлівського храму о.Богдан Масний, спеціаліст сектору культури райдержадміністрації Інна Прокопивнюк, директор Ізяславської центральної районної бібліотеки Ірина Кальніцька, в.о. старости М’якотівського старостинського округу Плужненської ОТГ, Кунівський сільський голова Ярослав Качур, отаман ГО «Ізяславське козацьке товариство» Олексій Корінець, жителі села.

Розпочалось дійство Великою козацькою радою. Її провели голова козацької ради Великорадогощанського Січового Товариства Богдан Калаус та кошовий отаман Великорадогощанського Січового Товариства  Іван Гаврилюк. За рішенням козацької ради  відбулось урочисте зарахування та посвята  у курінь козачат та курінь джур.

Також представники учнівських колективів закладів освіти, що взяли участь у патріотичному фестивалі, підписали Угоду про співпрацю.

Під час великої козацької ради присутніх на «КОЗАК-СІЧ-FEST-2019» керівники району та громади, духовенство  привітали із святами - Днем захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці, Днем українського козацтва, Днем утворення Української Повстанської Армії. Зокрема вони наголосили, що День захисника України – свято, яке вже безпосередньо пов’язане із сучасними героями, з учасниками бойових дій за незалежність держави, із добровольцями, волонтерами, медиками, працівниками оборонних підприємств, священиками-капеланами.

У ході проведення  патріотичного фестивалю учнівської молоді «КОЗАК-СІЧ-FEST-2019»  були облаштовані різноманітні локації: мистецькі виступи; показові виступи з козацького поєдинку РАДОГАСТ; стрільба із луку; козацькі забави; катання верхи на конях; ходіння босоніж по жару; знайомство із історією, життям та здобутками вихованців Великорадогощанського Січового Товариства, тощо.

Завдяки  зусиллям членів батьківського куреня  Великорадогощанської Січі та членів ГО «Ізяславське козацьке товариство» було облаштовано фуд-корд, де гості фестивалю могли пригоститися козацьким кулешем та юшкою, домашніми смаколиками та випічкою, запашним чаєм із лікарських трав.

Особливе захоплення в учасників фестивалю викликав виступ вихованців  духового оркестру Ленківської ЗОШ І-ІІІ ст.

Патріотичний фестиваль учнівської молоді «КОЗАК-СІЧ-FEST-2019» став черговим свідченням високого патріотичного духу українського народу у прагненні захищати свою державу від ворогів.

15.10.2019 р.