На Ізяславщині пройшов обласний семінар практичних психологів інклюзивно-ресурсних центрів Хмельниччини

25 лютого відповідно до плану роботи на базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ізяславської районної ради  відбувся семінар для практичних психологів інклюзивно-ресурсних центрів Хмельницької області «Діагностичний інструментарій практичного психолога в інклюзивно-ресурсному центрі».

Учасників семінару із початком роботи привітали перший проректор Хмельницького інституту післядипломної педагогічної освіти Олександр Попик, голова районної державної адміністрації Іван Федорчук, голова районної ради Сергій Шлегель, начальник відділу освіти райдержадміністрації Ростислав Конончук. Ним було наголошено на тому, що дедалі частіше до закладів освіти приходять діти з особливими освітніми потребами і питання їх супроводу — на перетині функцій багатьох спеціалістів, кожен із яких діє в межах своєї компетенції. Беззаперечно, активним і незамінним учасником цього процесу є практичний психолог. Практичний психолог в інклюзивному середовищі формує психологічну готовність учасників навчально-виховного процесу (учнів, батьків, вчителів, представників адміністрації) до взаємодії з дитиною з особливими освітніми потребами. Саме від компетентності, мобільності, професіоналізму, відповідальності спеціаліста залежить успіх навчання та виховання учнів з особливими освітніми потребами.

Роботу семінару було організовано у двох модулях.

• У ході теоретичного модулю перед учасниками семінару виступили: перший проректор Хмельницького інституту післядипломної педагогічної освіти Олександр Попик «Корекційно-розвиваюча освіта: інновації, перспективи, проблеми»,  завідувачка сектору спеціальної та інклюзивної освіти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Алла Марисюк «Діагностичний інструментарій практичного психолога в інклюзивно-ресурсному центрі», в.о. завідувача обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Світлана Мельник «Особливості психологічного супроводу інклюзивної освіти», директорка Ізяславського інклюзивно-ресурсного центру Світлана Гнатюк.
  • У ході практичного модулю роботи семінару практичний психолог Ізяславського інклюзивно-ресурсного центру Катерина Горпинич ознайомила колег із використанням психологічних методик WISC-IV, LEITER-3, PEP-3, CASD Conners 3 у роботі практичного психолога інклюзивно-ресурсного центру.  Директорка Шепетівського інклюзивно-ресурсного центру Олена Колісецька розповіла про психодіагностичну  діяльність психолога як засіб психологічної допомоги особистості та про особливості діагностичної роботи в практичній психології. Про психодіагностичні  та терапевтичні  особливості застосування методу арт-терапії в роботі практичного психолога учасникам семінару розповіли практичні психологи Шепетівського інклюзивно-ресурсного центру Світлана Галагута та Наталія Бондарук.

Завершилась робота семінару частуванням його учасників козацькими кулешем та юшкою від членів районної громадської організації «Ізяславське козацьке товариство».

ФОТОЗВІТ

За матеріалами сайту Ізяславської райдержадміністрації